Kategorie: Volně ke stažení

Prastará tajemství - 1. - 6. díl

Prastará tajemství - 1. - 6. dílElektronická kniha ZDARMA ke stažení - Dobrodružný a mysteriózní román z konce pravěku (6 dílů)

Střední Evropa v 6. století př. n. l. Velmožská vrstva bohatne a ostatní obyvatelstvo chudne. Na hradištích a dvorcích se střídají kupecké karavany,  putující  po tzv. Jantarové stezce. Kupci přivážejí všelijaké luxusní zboží a odvádějí si zástupy budoucích otroků. Pořádají se nákladné hostiny, hrdinské zpěvy o předcích, velkolepé velmožské pohřby. A tehdy ze stepí od Dunaje i od Černého moře přicházejí  loupeživé oddíly i armády velmi bojeschopných jezdců, kočovných pastevců, které zlákala vidina  poměrně snadné kořisti. Místní klany a kmeny, ovládané elitními vrstvami bojovníků, a navíc často ještě vnitřně i z vnějšku znesvářené, nemají schopnost patřičně vzdorovat početným a skvěle organizovaným nájezdům. Když navíc ziskuchtiví velmoži se nezřídka přidávají i k drancujícímu nepříteli.  A tehdy vezmou věc do rukou moudří svatí muži,  kteří si velmi dobře uvědomují příčiny. Připomínají si prastaré bohy,  jejichž rituály jsou nesmírně kruté. Avšak účel v jejich očích tyto prostředky posvěcuje. Svá velká tajemství mají i svaté ženy. Také ony dokáží  hodně překvapit a zasáhnout do osudů živých i mrtvých.

Hlavní hrdinové románu, okolnostmi vtažení do her mocných,  musejí nezřídka podstoupit krutý boj o život a svobodu. Také o svoji čest a hrdost. V příběhu není nouze o hrdinské činy,  ani o zradu. Vedle zarytého nepřátelství v něm nalezneme také přátelství na život a na smrt. Rozhodně i lásku, velmi silnou a plnou rozporů. Lásku s poněkud jiným završením, než bývá obvyklé.

Některá místa, kde se odehrává děj tohoto 6-dílného příběhu 4 hlavních postav, velmi připomínají některé významné pravěké lokality z doby halštatské i historické události s nimi spojené (např. Molpír na Slovensku, Býčí skála a Krumlovský les na Moravě, Biskupin v Polsku).

 

1. - 6. díl ke stažení ZDARMA ve třech formátech: ePUB, PDF a MOBI

 

Stáhnout VŠE

 

 

Všechny eknihy z řady Prastará tajemství jsou ve formátu ePUB, PDF a MOBI a jsou čitelné na elektronických čtečkách eknih typu PocketBook a jim podobných, dále na všech Smartphonech s operačním systémem Android. Formát MOBI je čitelný v uvedených zařízeních, zejm. pak ve čtečkách Kindle.

 

Formáty PDF a MOBI nejsou samostatně k prodeji, ale jsou vždy jako dárek k formátu ePUB.

Tipy pro ePUB:

TIP 1: Čtení našich eknih (ePUB) na PC a noteboocích s operačním systémem Windows:
Je nutné na své PC nebo notebook nainstalovat např. program Sumatra nebo Calibre, které jsou volně šiřitelné.

TIP 2: Čtení našich eknih (ePUB) na Smartphonech s operačním systémem Android:
Na mnoha mobilech bývá nainstalovaný software pro čtení eknih již z výroby. Pokud však není, je nutné si jej nainstalovat přes rozhraní GooglePlay. Zde doporučuji např. program Aldiko.

TIP 3: Čtení našich eknih (ePUB) na elektronických čtečkách Kindle (od Amazonu):
Je nutné si nainstalovat program na převod formátu ePUB do formátu MOBI. Doporučuji volně šiřitelný program Calibre.

TIP 4: Čtení našich eknih  (ePUB) na telefonech typu iPhone, příp. na počítačích typu Apple:
Je nutné nainstalovat vhodný program přes rozhraní AppStore.


Vydáno: 9.8.2016 16:33 | 
Přečteno: 2414x | 
Autor: Padych
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.