Kategorie: Výňatky

Boj s nájezdníky

Boj s nájezdníkyPrastará tajemství (6 dílů) [výňatky] - (vydáno v roce 2016, nakladatelství DANIEL, Ostrava)
Skendové se blíží. Další a další šípy a kameny létají sem tam, hučí a hvízdají...

Skendové se blíží. Další a další šípy a kameny létají sem tam, hučí a hvízdají. Zpěv Skendů slábne. Ani řev Alkonisových houfů už nijak neburácí.

Strašlivý rámus, řinčení, lomoz ostrých ran i dutých úderů. Řev zasažených a zuřících. Šípy létají stále od Skendů. Na opačnou stranu už ne tolik. Skendové střílejí víc a víc. Muži i koně padají a zmítají se na udusané trávě. A překážejí. Muži seskakují, vyskakují a přebíhají po nich. Na objíždění a obíhání není kdy.

Lemote Alkonis už vidí Skendy zblízka. Bijí se s nadšením. Oni boj milují. Usmívají se. Alkonis odtrhne jeden z oštěpů, připevněných na korbě vozu. Potěžká zbraň a pohledem hledá vhodný cíl. Našel. Nevysoký jezdec, široký v ramenou, ohání se krátkým mečem, na jehož čepeli tkví krev.

Oštěp vylétl z dlaně a hrot zajel do břicha muže v hrubém kabátci. Meč z jeho ruky vyklouzl a zabodl se do hlíny. Skendovy oči ještě vyhledaly toho, kdo mu to způsobil. V nich žádná nenávist, údiv, ani nic podobného. Jako když se přihodí jen to, s čím se musí počítat. Muž se zhroutil na svůj meč. Váhou těla ho zaryl hlouběji.

Náhle zazní pronikavé pískání. Střídavě, dlouze i krátce. Skendové obracejí koně i vozy. Snaží se co nejrychleji vzdálit z boje. Dokonce se zdá, že se dávají na bezhlavý úprk. Že by utíkali? Vzdávají bitvu?

To se však Lemote Alkonisovi nezdá. Boj sotva začal. Strčil do vozataje, aby popohnal koně. Vzápětí však do něho strčil znovu, aby koně zastavil. Útěk Skendů se mu opravdu nezdá. Utíkají a přitom jejich šípů se z nebe snáší víc a víc. Zrovna tři se s výhrůžným svistotem zaryly do hlíny poblíž jeho vozu.

To vypadá na lest!

Jenomže jeho bojovníci už vyjeli a vyběhli. Aby prchající nepřátele dostihli.

„Zpátky!“ rozkřikl se.

Zaslechlo ho jen několik nejbližších. Ani ti ho neposlechli. Naopak se vzmáhá vítězný řev a ryk.

-----------------------
Stáhněte si nové eknihy z webu www.padychbooks.com autora Jana Padycha:

  • Prastará tajemství 1.-6.díl – dobrodružný a mysteriózní příběh z konce pravěku
  • Krysa v hlavě – příběhy mladých lidí z konce 80. let (party, šikana, fašismus, satanismus, feťáctví, narkomanie)

 


Vydáno: 25.8.2016 16:16 | 
Přečteno: 500x | 
Autor: Padych
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.