Kategorie: Výňatky

Dobývání hradiště ne jezeře (Biskupin)

Dobývání hradiště ne jezeře (Biskupin)Prastará tajemství (6 dílů) [výňatky] - (vydáno v roce 2016, nakladatelství DANIEL, Ostrava)
Poprvé uviděla něco takového. Ohromné hradiště na jezeře. Celé na kůlech...

Poprvé uviděla něco takového. Ohromné hradiště na jezeře. Celé na kůlech, čnící mírně nad hladinou, podlahy z kůlů, stejně tak hradby, nad nimiž vyčnívají střechy. Rojilo se to tam muži, výhrůžně zvedajícími zbraně. Jejich řev doléhal jako vzdálená bouře.

Celá hejna a rojnice šípů se zvedaly, létaly sem tam, míjely se ve vzduchu. Útočníci, pár Skendů, hlavně však spojenci. Zdá se, že mnoho místních. Zrovna nalezli na prámy z pokácených a odvětvených stromů, narychlo postahovaných houžvemi. Bylo zřejmé, že dobře opevněné hradiště na rozlehlém jezeře nelze jinak dobýt, než po vodě. Jak jinak? Pěšky, ani na koních, se tam nikdo nedostane. A plavat? Svlečení? To není jen tak.

Prámy, obsazené bojovníky, se odrážejí od břehu. Šípy, vystřelené z hradiště, většinou míjí, anebo se zarývají do nastavených štítů. Jenom dva muži s výkřiky padají do vody. Jsou to spojenci, Krogala ani neví, odkud jsou. Snad z těch, kteří se k výpravě přidali později.

Pomalu ale jistě se prámy blíží k hradbám. Množství šípů, vystřelovaných z břehu, se snáší na obránce. Výkřiky a kletby zanikají ve vřavě jiných hlasů.

Prámy už skoro přirážejí k hradbám, avšak ona se už dál nehodlá dívat. Zastřela vchod stanu a položila se do měkkých podušek. Zatoužila myslet na něco úplně jiného. Na něco hezkého.

-----------------------
Stáhněte si nové eknihy z webu www.padychbooks.com autora Jana Padycha:

  • Prastará tajemství 1.-6.díl – dobrodružný a mysteriózní příběh z konce pravěku
  • Krysa v hlavě – příběhy mladých lidí z konce 80. let (party, šikana, fašismus, satanismus, feťáctví, narkomanie)

 


Vydáno: 25.8.2016 16:14 | 
Přečteno: 473x | 
Autor: Padych
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.