Kategorie: Výňatky

Ohnivý zjev na svatém vrchu žen

Ohnivý zjev na svatém vrchu ženPrastará tajemství (6 dílů) [výňatky] - (vydáno v roce 2016, nakladatelství DANIEL, Ostrava)
Přestože rozuměla každému slovu, které bylo vyřčeno ženami v bílých řízách...

Přestože rozuměla každému slovu, které bylo vyřčeno ženami v bílých řízách o významné bohyni a jejích družkách z jiného světa, nehodlala se jejich slovům oddat. Její vlastní bohyně z velké stepi to určitě ocení.

Avšak brzy zazněla požehnání budoucímu sňatku Velkého Megha. Přidaly se i ženy, sedící poblíž, zleva i zprava. Některé šeptaly, jiné hovořily nahlas. Rozuměla jim všem a rovněž si pomyslela, že za nějaký čas něco podobného čeká i ji. Avšak ona by ráda uviděla svého muže ze snů. Svého hrdinu, jenž vyzýval nebe a nebe vyzývalo jeho. Ani nevěděla, jestli něco neřekla, ať už skendsky, nebo místní řečí. Jenom si stačila všimnout, že zraky žen se neupírají na nevzhlednou nevěstu, nýbrž na ni. Ale co hlavně upoutalo její pozornost, bylo tolik světla, vyzařovaného z ohniště právě přímo proti ní samé. A také plameny ohniště se naráz proměnily až neuvěřitelně. Ze změti vzlínajících a smršťujících se plamínků a plamenů se zničehonic zformovala podoba jakési hlavy. Mělo to rohy, ale nešlo o zvíře. Jakási podivná světelná tvář, která by za jiných okolností vyhlížela značně ponuře, až drsně. Avšak zrovna se tvářila nadmíru přátelsky, dokonce snad zjihle, jako se matky a někdy i otcové dívají s úžasem na své zrovna narozené děti. Čekala, že se zatáhne mlha, a stalo se. Vzduch podivně zhoustl a shora se snášela mračna, jako by se nebe přiblížilo k zemi. Odněkud z dálky se ozýval dusot kopyt. Avšak neviděla žádné kobyly, ani jejich hlavy, kopyta, nebo aspoň jiné obrysy. Ba ani ženy, které seděly kolem ohně po její pravici a levici. Viděla jenom tu ohnivou tvář, která se nějak podivně proměnila na hodně nevlídnou, až nepřátelskou, a odněkud z povzdálí se k ní donesl křik: „Povídám ti, přestaň na něho myslet! Nevěř, že když jsi utekla tak daleko, že na tebe nedosáhnu. Přestaň na něho myslet! A hned! To ti povídám.“ Zjev se rozplynul, křik utichl a ona si jen pomyslela, že tamta nemá dost síly, aby její pohrůžky zabraly. Obzvlášť, když ohnivá stvůra ji sama ujistila, že on je stále naživu.

-----------------------
Stáhněte si nové eknihy z webu www.padychbooks.com autora Jana Padycha:

  • Prastará tajemství 1.-6.díl – dobrodružný a mysteriózní příběh z konce pravěku
  • Krysa v hlavě – příběhy mladých lidí z konce 80. let (party, šikana, fašismus, satanismus, feťáctví, narkomanie)

 


Vydáno: 25.8.2016 16:06 | 
Přečteno: 421x | 
Autor: Padych
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.